Z kasičky pro SOS dětské vesničky byly odcizeny peníze

Před 14 dny byla kasička slavnostně umístěna před živnostenský odbor v přízemí budovy Úřadu MČ Praha 2. Jako první do ní přispěl starosta Jiří Paluska, následovali ho radní Kateřina Jechová a místostarosta Václav Vondrášek.

Není to radostné zjištění, že i peníze pro opuštěné děti mohou někoho zlákat k činu, který nelze nazvat jinak než hyenismem. Týden poté, co byla kasička na podporu Sdružení SOS dětských vesniček v budově na náměstí Míru umístěna, se z ní „ztratila“ dvoutisícová bankovka. Stalo se tak ve středu 29. února odpoledne a po pachatelích policie pátrá. Jejich tváře zachytila bezpečnostní kamera ve vestibulu před živnostenským odborem.

I přes tento odsouzeníhodný čin bude kasička dále k dispozici všem, kteří do ní naopak chtějí peníze přidávat, až do konce července. Přispěním sebemenší částkou můžete napomoci zlepšení situace dětí, o které se jejich původní rodina nechtěla nebo nedokázala postarat a v SOS dětské vesničce nacházejí nový domov plný lásky a porozumění. Peníze pomohou financovat zájmové kroužky, vybavení rodinných domů, v nichž spolu s pěstouny děti žijí, nebo podpořit vzdělávání a poradenství. Bez pomoci dárců by SOS dětské vesničky mohly fungovat jen stěží. Více najdete na www.sos-vesnicky.cz.

www.praha2.cz