Žena s mnoha zákazy řízení bourala, policisté ji zabavili auto

Pražští policisté v neděli před půlnocí zadrželi osmadvacetiletou řidičku, která má již několik zákazů řízení. Pokud by se všechny sečetly, nemohla by řídit více než 12 let. Žena údajně v neděli v Zárubově ulici na Praze 4 nabourala zaparkované auto. Policisté jí zabavili její vůz. Informovala o tom policejní mluvčí Hana Jeřábková. 

Během víkendu policie zadržela ženu hned dvakrát. Poprvé to bylo v sobotu, kdy ji kontrolovali kvůli rozbitému zadnímu okénku. Podruhé byli v neděli pozdě večer přivoláni k nabouranému autu v Praze 4. Vozidlo, které nehodu způsobilo, zastavili na zastávce autobusu Sulická v ulici V Zálesí. Řídil ho padesátiletý přítel ženy, policie ale podle Jeřábkové rychle získala dostatek důkazů, že v době nehody řídila auto právě žena se zákazem řízení. 
    
Státní zástupce poté rozhodl o zabavení vozidla. "Tímto opatřením celá věc rozhodně nekončí, další rozhodnutí příslušných orgánů činných v trestním řízení, zejména státního zastupitelství a soudu, budou s největší pravděpodobností následovat," uvedla mluvčí.
    
Žena zaměstnala policisty i poslední sobotu před Vánocemi. Po dlouhé honičce ulicemi hlavního města ji tehdy zastavil až policejní zátaras. 
 
zdroj: ČTK