Zkraťte si cestu přes most nebo po schodech

I když se s opravami výtluků po zimě čeká na vhodnější počasí, statutární město Jablonec nad Nisou rozhodně nezahálí. Ke konci se chýlí oprava mostu v Proseči a do konce dubna budou hotové schody ve Floriánově ulici. Hned po Velikonocích se také začne pracovat na propojení ulic Mládí a Palackého ve Mšeně.  

Třicet let starý most v ulici Za Říčkou v Proseči poškodila voda, která si hledala cestu. „Voda zatékala za opěry mostu, vytvořila kavernu a na obou stranách mostu se začal propadat nájezd. To samozřejmě způsobilo potíže vozidlům projíždějícím přes most,“ vysvětluje Martin Černý z odd. správy komunikací. Pracovníci technických služeb za pomoci subdodavatelů, odborníků na mostní konstrukce, vyspravili předpolí mostu průsakovým betonem, založili oboustranně drenáž a přespárovali vnitřní stranu odpěr. Opravené bude také zábradlí a nájezd z Prosečské ulice, který dostane nový asfaltový povrch.  Vše by mělo být hotovo do poloviny dubna, kdy se most znovu otevře pro dopravu.  Práce vyjdou jabloneckou radnici na 350 tisíc korun. 

Schodiště ve Floriánově ulici za Úřadem práce, které vede do ulice Pod Baštou se na zimní měsíce uzavírá a letos na jaře vstoupí do dalšího roku v novém. Za 350 tisíc korun z městské pokladny dojde k přeložení žulových schodišťových stupňů, jejich zarovnání a vyspárování. Na obou stranách se instaluje nové zábradlí. Práce už probíhají a hotovo by mělo být do konce dubna. „Schodiště je hojně využívané a jeho stav byl havarijní, bylo načase s tím něco dělat. Nyní je ideální doba, chladné počasí ještě neumožňuje opravovat výtluky, a tak se zaměřujeme na opravy tohoto typu,“ konstatuje náměstek Vele. 

S počínajícím jarem technické služby pokračují ve výměně laviček na cyklostezce a in-line dráze u přehrady, s níž se začalo v loňském roce. Dožilé lavičky na prorezlých konstrukcích už volaly po výměně. V místech, kde je cyklostezka poškozená kořeny okolních stromů nebo jsou prohlubně v asfaltovém povrchu, dojde k opravě, aby vše bylo připraveno na nadcházející cyklistickou sezónu.