Právě se nacházíte:

ZŠ Legerova se přestěhuje

V pondělí 2. května 2011 rozhodlo Zastupitelstvo městské části Praha 2 na svém 3. řádném zasedání o přestěhování žáků i personálu ZŠ Legerova 5 do budovy ve Vratislavově 13. Výuka dětí s dysfunkcemi tak bude pokračovat dál.

Koaliční zastupitelé přehlasovali opozici a 19 hlasy proti 15 rozhodli o přestěhování školy z Legerovy ulice do Vratislavovy ulice pod Vyšehradem. Přestěhují se žáci i učitelé, včetně speciálního programu výuky dětí s různými dysfunkcemi.

„Chceme zachovat to nejcennější, co škola má, a to je právě specializovaná výuka. Kdybychom chtěli školu zrušit, neřešili bychom její stěhování,“ zdůraznil starosta MČ Praha 2 Jiří Paluska. „Umíme si představit, že škola ve Vratislavově ulici může mít za pár let stejně dobré jméno, jako škola v Londýnské,“ dodal starosta.

Radnice Prahy 2 má v plánu uvolněnou budovu pronajmout Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. „Nehrozí, že by se dům přeměnil na hotel, kanceláře nebo byty," uvedl Jan Pech, radní ČSSD odpovědný za školství. Hlavní argumenty zastupitelů, kteří hlasovali pro přestěhování školy, byly hustý provoz s dlouhodobě neřešitelnou situací, a také špatná ekonomika školy. Zatímco kapacita školy je 400 dětí, letos ji navštěvuje jen 128 žáků. První třída nebyla v letošním školním roce otevřena.

www.praha2.cz