Vánoční koncert v "Pražské Olympii"

Letos, stejně jako loni, byl vánoční koncert v „Pražské Olympii“ – všem dobře známé Lucerně. Psalo se úterý posledního listopadového dne roku 2010. V 18 hodin se rozezněly první tóny „Adeste fideles“ za příchodu 6. tříd a pak již následovala vystoupení všech tříd školy.

Letos, stejně jako loni, byl vánoční koncert v „Pražské Olympii“ – všem dobře známé Lucerně. Psalo se úterý posledního listopadového dne roku 2010. V 18 hodin se rozezněly první tóny „Adeste fideles“ za příchodu 6. tříd a pak již následovala vystoupení všech tříd školy. Češtinu střídala angličtina, němčina a latinské texty – a to vše za libých zvuků vánočních koled a písní. Krásné melodie v podání svátečně oblečených žáků jednotlivých tříd byly zakomponovány i do dramatických vystoupení. Pokud scénka dovolovala, měli žáci krásné kostýmy – vystupovaly zde ovečky a postavy z biblických výjevů. Koncert gradoval od hudebních scének po vánoční kompilaci devátých tříd. Poté přišly na scénu společně  první a deváté třídy a s nimi host večera Madalena Joao (UNICEF) a Lucernou se nesla slova a melodie „Oh, happy day“. Byla to krásná a slavnostní tečka celého koncertu.

Pak následovala slova díků, uznání, předávání květin celému pedagogickému sboru a hlavním organizátorům celého koncertu – pí uč. D. Trantové a p. uč. O. Vackovi. A to vše z úst ředitelky školy pí Kateřiny Vávrové.

www.praha2.cz