Popis služby a přínos internetového obchodu VedleSebe.cz

Internetový obchod VedleSebe.cz s výrobky z více pražských chráněných dílen “pod jednou střechou” od roku 2009 zdarma prezentuje tyto dílny a jejich produkty a také zdarma vyřizuje agendu spojenou s prodejem výrobků.

Cílem tohoto dobročinného obchodu je pomoci sociálně prospěšným dílnám oslovit širší okruh odběratelů, než jsou schopné oslovit v krámcích, při trzích a podobných prodejních akcích. Protože většina zapojených dílen nemá na provoz vlastního e-shopu ani finanční, ani lidské kapacity, mají tak dílny skvělou příležitost prodat více výrobků s nulovou investicí a bez rizika ztráty. Díky úsporám i díky zprostředkování dalších zakázek pomáhá obchod VedleSebe.cz udržet chod dílen. Zde mají zejména malé dílny báječnou šanci se zviditelnit a zvýšit odbyt svých výrobků. Tím, že jsou z menších dílen, nejsou o nic horší. Jen dosud nebyly dostatečně vidět.

Dílny nejsou administrativou ani expedicí zatěžovány, zakázky až na výrobu kompletně řeší VedleSebe.cz. Dílnám pouze tlumočí poptávku na výrobky. Výroba na zakázku s okamžitou platbou má také pro většinu dílen velký význam i v tom, že poskytuje rychlou pozitivní zpětnou vazbu. Klienti dílny mají zpětnou vazbu - vidí, že je jejich práce potřebná a že je také oceněna. Např. u dílny, jejímiž klienty jsou lidé bez domova nebo v sociální nouzi, je taková zpětná vazba a hmatatelná finanční odměna velmi silnou motivací do další práce.

Prodej přes společný internetový obchod má pro dílny a zároveň zákazníky ještě další pozitiva: Společně mají různé výrobky lepší šanci oslovit kupujícího, který hledá výrobky mnoha odlišných typů. Jedna dílna nezvládne sama zpracovávat desítky různých materiálů a technik. Dílny se mohou intenzivně věnovat tomu, co jim jde nejlépe, a navzájem si nekonkurují, ale vhodně se doplňují!

Zákazník si vždy můžete být jistý, že nákupem podpoří některou z pražských neziskových organizací. Tím, že se různé dílny sdružily v obchůdku VedleSebe.cz, má zákazník široký výběr a ušetří na poštovném. Zároveň mohou firmy využít možnost náhradního plnění nákupem zboží vybraných výrobců. Ti, kdo chtějí dílny podpořit nákupem, ale nemají možnost za výrobky cestovat – maminky s malými dětmi, nemocní nebo invalidé, ale třeba i mimopražští (jednotlivci, firmy nebo opět poskytovatelé soc. služeb) – takto mají snadný přístup k výrobkům i dostatek informací o dílnách, kterým pomohou.

www.vedlesebe.cz