Céleste Restaurant

V nejvyšších dvou patrech Tančícího domu s úchvatným výhledem na Pražský hrad a Malou stranu se nachází Céleste restaurant a bar. Vychutnat si můžete nejen pokrmy z restaurace a zábavu s koktejly v baru, na vrcholu najdete navíc vyhlídkovou terasu, kde můžete obdivovat Prahu z 360 stupňů.

Kuchyně Céleste restaurant je moderní a kreativní interpretací francouzské kuchyně s důrazem na pečlivě vybrané čerstvé ingredience a neměnnou kvalitu přípravy a prezentace jídel. Samozřejmostí je rozsáhlý vinný lístek a také velký výběr digestivů a přátelská obsluha, to vše v současném moderním prostoru.

Céleste bar v přízemí je místo, kde si před nebo po večeři můžete vychutnat nejmodernější koktejly z barového lístku nebo některý koktejl vytvořený speciálně pro Céleste.

Tančící dům, jinak také Ginger and Fred, dokončený roku 1996, stojí v Praze na pravém břehu Vltavy na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. Jedná se o první stavbu špičkových světových architektů, která byla v hlavním městě po sametové revoluci realizována. Pojmenován je podle tvaru svých dvou nárožních věží, inspirovaných slavným meziválečným tanečním párem Freda Astaira a Ginger Rogersové.

Tančící dům navrhl Vlado Milunić spolu s Frankem O. Gehrym, kterého k projektu přizval investor. Interiéry kanceláří investora byly z části svěřeny britské architektce českého původu Evě Jiřičné.

Dnes je dům místem moderních kancelářských prostor a restaurace a baru Céleste.

www.celesterestaurant.cz