Nekuřácká kavárna Al Cafetero

Al Cafetero je malá útulná rodinná nekuřácká kavárnička v samém srdci Prahy - na Vinohradech. Naše kavárna získala první místo v kategorii Nejlepší café bar/kavárna soutěže Czech Bar Awards 2009 a stala se tak nejlepší kavárnou podle Czech Bar Awards v ČR. Jsme první kavárna v České republice, která připravuje kávu netradičním a jedinečným způsobem - ve „vacuum potu“.

Al Cafetero je malá útulná rodinná nekuřácká kavárnička v samém srdci Prahy - na Vinohradech.

Naše kavárna získala první místo v kategorii Nejlepší café bar/kavárna soutěže Czech Bar Awards 2009 a stala se tak nejlepší kavárnou podle Czech Bar Awards v ČR.

Jsme první kavárna v České republice, která připravuje kávu netradičním a jedinečným způsobem - ve „vacuum potu“. Samozřejmě si můžete u nás vychutnat i svoje oblíbené espresso či cappuccino, ale pokud rádi experimentujete, přijďte zkusit i jiné způsoby přípravy kávy – z french pressu, překapávanou či z vacuum potu. Rádi Vám s výběrem pomůžeme. A když Vám zachutnají, můžete si je vychutnat i doma. V našem miniobchůdku si určitě vyberete, a to nejen kávu, ale i další delikatesy.

Naše kávy jsou čerstvě pražené na objednávku. Všechny jsou 100% jednodruhové arabiky té nejvyšší kvality - snídaňová káva, espresso směsi, kávy bez kofeinu, organické (bio) kávy i kávy exotické, např. Kopi Luwak – cibetková káva. Pražská pražírna je dováží ještě v zeleném zrnu přímo z místa původu a jsou předem ohodnocené řadou mezinárodních znalců a expertů v oboru, aby se zaručil nejvyšší standart kvality. Všechny naše nabízené kávy jsou ručně sbírané a tříděné 100% arabiky, pěstované v těch nejlepších vysokohorských podmínkách. Kávy jsou nakupovány přímo od pěstitelů a farmářů, pro které je jediným cílem pěstovat kávu vysoké kvality. Tito pěstitelé jsou hrdí na to, že se jejich kávy mohou účastnit soutěží, jako je např. „Cup of Excellence“.

Pokud Vás u nás přepadne hlad, není nic jednoduší, než si vybrat z nabídky našich specialitek. Vybrali jsme pro Vás jídla, které nás zaujaly a které se pro nás staly drogou – toskánská zelenina s čerstvě upečenou bagetkou, francouzské sýry či italské a španělské uzeniny, domácí štrůdly (sladké i slané). A když bude jen malý hlad nebo vstáváte později - připravíme Vám snídani kdykoliv po celý den. Možná Vám přijdou k chuti vyhlášené pěnčínské párečky či 3 vejce do skla s parmazánem … anebo raději míchaná vajíčka na másle?

Určitě uspokojíme i Vaši chuť jen tak si něco mlsnout - vyrábíme domácí tiramisu dle staré rodinné italské receptury nebo Vám čerstvě upečeme čokoládový dortík - gâteau au chocolate. V nabídce máme i tradiční americký cheesecake a mrkvový dort dovážené přímo z New Yorku...

Anebo můžete jen tak posedět u sklenky vína od pečlivě vybíraných vinařů, a to jak moravských tak zahraničních, či výborných karibských a jihoamerických rumů a likérů. U toho si přečíst denní tisk či připojit se svým notebookem na Vaše oblíbené internetové stránky přes Wi-Fi zdarma.

Těšíme se na Vaši návštěvu v naší kavárně. Přijďte a nechte se hýčkat...

http://www.alcafetero.cz