Mon-chichi pomáhá lidem s mentálním handicapem

Dne 11. 8. 2011 byla poprvé veřejnosti představena limitovaná kolekce designových triček Mon-chichi od módní návrhářky Kamily Vodochodské a designérky Kláry Růžičkové tvořící pod značkou Klarabara. Netradiční taneční módní přehlídka se uskutečnila za hojné účasti návštěvníků na terase Café Vítkov s nádherným výhledem na Prahu.

Obě mladé umělkyně spojily své síly, aby za použití těch nejkvalitnějších materiálů (úplet a hedvábí), kreativních střihů Kamily Vodochodské a výšivek podle kreseb z dílny Klarabara, vznikla originální dámská kolekce pro všechny věkové kategorie.
Výšivky jsou inspirovány mončičáky, kteří jako by na tričkách znovu ožili ze vzpomínek na oblíbené hračky 80.let.

Značka Mon-chichi představila během slavnostního zahájení projektu také kolekci tašek speciálně vytvořenou pro charitativní účely. Výtěžek z jejich prodeje, jež činil přes 4 tisíce Kč, putoval na konto občanského sdružení Inventura, které začleňuje lidi s mentálním handicapem do běžného života tím, že podporuje a prezentuje jejich uměleckou tvorbu. Možnost koupit krásnou designovou tašku za příznivou cenu (100 - 150 Kč podle materiálu) a přispět tak Inventuře na další projekty bude možné i nadále v atelieru Mon-chichi v Uruguyské ulici 416 / 11, metro - Náměstí Míru nebo objednat na info@mon-chichi.cz, samozřejmě budou ceněny i vyšší příspěvky.

To, že někteří lidé kolem nás jinak nazírají na náš svět, je nepřipravuje o bohaté vnitřní světy, které nám mohou být přes jejich uměleckou tvorbu díky Inventuře zprostředkovány, ať už se jedná o filmovou či dokumentární tvorbu, divadlo nebo výtvarné umění.
Po přehlídce byl promítnut Inventurní dokument, natočený pod vedením Lindy Jablonské „Pozemšťané, koho budete volit?“, který získal cenu Pavla Kouteckého a na MFDF Jihlava cenu diváků.

Tašky i trička je možné zakoupit přímo v ateliéru Mon-chichi v Uruguyské ulici 416 / 11, metro - Náměstí Míru. Předem je ale vhodné se objednat na emailu info@mon-chichi.cz. Mon-chichi se Vám budou rádi plně věnovat, střihnou Vám model přímo na míru, můžete si zvolit barevnou variantu a dokonce i umístění a velikost výšivky. Na webu www.mon-chichi.cz je ke zhlédnutí základní Mon-chichi nabídka.

Nová podzimní kolekce na sebe nenechá dlouho čekat!