Novinky sezóny 2011 – 2012 v nabídce tanečního studia DANCE PERFECT

Zumba 3x jinak zájemci o celosvětový fenomén Zumba si nově budou moci vybrat z dalších druhů Zumby – Zumbu Toning, cvičenou s činkami a Zumbu Gold pro zájemce s nižší kondicí nebo s určitými omezeními. Tyto varianty tak společně se Zumbou Kids, určenou pro děti, přibližují kouzlo Zumby dalšímu okruhu zájemců.

Zumba Toning
Cvičení Zumby, které se praktikuje s malými činkami, v jejichž hlavicích je chřestící materiál, podobně jako ve známých „rumbakoulích“ Maracá. Cvičení se závažími v Zumba Toning pomáhá rychlejšímu vyrýsování postavy. Poskytuje ale během lekce i mnoho veselých zážitků. „Rumbakoule“ se totiž během lekce používají i jako rytmické nástroje. A tak se každé cvičení mimo rytmus brzy prozradí. Milovníci klasické Zumby ale nebudou při Zumbě Toning ochuzeni – činky se používají jen v části lekce. Klasické Zumby si tak všichni užijí dost a dost.

Zumba Gold
Ti, kteří rychlé tempo Zumby nezvládají nebo se jej obávají, mohou zkusit tento druh „vyklidněné“ Zumby. Sestavy cviků se zde praktikují především z ohledem na fyzické možnosti účastníků a berou ohledy na možná zdravotní omezení. Pokud chcete Zumbu zkusit, léta jste se sebou nic nedělali a chcete se nenásilně dostat zpět do kondice, pak je pro vás Zumba Gold tou správnou volbou. Stejně jako pro ty, kteří se již necítí úplně „in“ mezi mladými lidmi, nebo pro ty, kteří se chtějí poprat se svojí nadváhou. Ti všichni nebudou o kouzlo Zumby ochuzeni, jen vše prožijí ve volnějším tempu a pod pečlivým dohledem vyškoleného lektora. A na lekce klasické Zumby si pak po čase třeba troufnou.

Zumba Kids
Zumba určená dětem ve věku přibližně od 6 do 12 let získává na stále větší oblibě. Ta spočívá v podobných vlastnostech, jaké má Zumba pro dospělé. Je snadno zapamatovatelná, snadno se učí, je atraktivní. Jedno má však Zumba pro děti odlišné. Seznamuje děti nenásilnou formou i s dalšími tanečními styly. Ty jsou sice přizpůsobeny „zumba-stylu“, ale umí ukázat dětem i na jiné druhy tance – různé „streetové“ a „MTV“ styly. Děti také mají možnost během lekce vytvářet své vlastní choreografie a improvizovat. A aby se cítily dobře, jsou kurzy rozděleny vždy minimálně do 2 kategorií, podle věku dětí a jejich celkové tělesné vyspělostí.

Tango Argentino
Tento styl tance  celosvětově získává stále více příznivců. Ale argentinské tango již není doma jen v Buenos Aires. Jedním z hlavních měst tohoto tance se nyní stává např. Moskva. Neuvěřitelné oblibě se tango těší – ač to zní málo pravděpodobně – také ve Finsku, kde se z něj téměř stává další národní tanec.
Argentinské tango již není jen kopií excentrického tance jihoamerických tančíren. I přes dráždivé pohyby a těsné objetí páru do sebe současné tango vstřebává moderní vlivy. Přizpůsobuje se jim i hudebním vývojem, reflektujícím aktuální hudební trendy. Je neustálou improvizací a hledáním. Není třeba učit se desítky variací a co nejvěrněji je interpretovat. Stačí najít si během výuky několik oblíbených  figur v nichž se budete cítit dobře, a ty pak volně kombinovat a improvizovat podle aktuální hudby a nálady. V tom spočívá krása tanga. Příznivci bojových umění říkají, že boj s protivníkem je jako si s ním zatančit.  Způsobem boje, volbou prostředků a jejich pořadím vám protivník prozradí mnoho o své povaze. Stejné je to i v tangu – tančíte-li s někým, cítíte jeho energii, vnímáte jeho chování svým tělem, sledujete jeho reakce a intenzitu jeho prožitku. Slova jsou pak nepotřebná – tříminutové tango vám prozradí o partnerovi více než celovečerní povídání.